אלוף אופיס  

אלוף אופיס #1

שיעור בסיס בפאוארפוינט: יצירת קובץ, שינוי פריסה, הוספת תיבת טקסט, עיצוב גופן בסיסי- הגדלה, צבע ופונט, הוספת תמונה מקובץ - כולל שינוי גודל וסיבוב, שכפול בעזרת קונטרול, עיצוב רקע הדרגתי, שמירה

אלוף אופיס #2

הוספת שקופית, הוספת תמונה בגרירה, הוספת תמונה מקובץ, הנפשה - נתיב תנועה מותאם אישי, נתיב תנועה מוגדר מראש. תצוגה מקדימה של הנפשות.

אלוף אופיס #3

שיעור בסיס בפאוארפוינט: הוספת צורות, צביעה ומיתאר. סיבוב ושינוי מקום. קיבוץ אובייקטים לאובייקט אחד. שיכפול מרובה.

אלוף אופיס #4

שיעור בסיס בפאוארפוינט: הוספת צבעים להדרגה ברקע, שינוי זווית. יישור אובייקטים וביזור אופקי. שינוי צורה אוטומטית. קיבוץ, הנפשה של אובייקטים בזה אחר זה או יחד. הארכת משך ההנפשה. יצירת צורה תלת מימדית, הצללה מסוגים שונים, מילוי צבע בשקיפות חלקית.

אלוף אופיס #5

דגימת צבע, שכפול, ביזור ויישור. עבודה עם שכבות - העברה לקידמה ולרקע. מאפייני קו, עבודה עם צורה וקטורית - SVG, וחיתוך מסך בעזרת כלי החיתוך. אתר לבחירת פלטות צבע: www.colorhunt.co אתר לאובייקטים וקטוריים SVG: י www.vecteezy.com

אלוף אופיס #6

עיבוד תמונה - מגלריית תבניות, תיקונים, צבע, אפקטים אמנותיים והסרת רקע. הצבת תמונה בתוך צורה, וטריק של "שבבי הדרכה" - קולאז' מעוצב של חשיפת תמונת רקע ב'דפים'' מתעופפים.

Please reload

אופיס - office - הוא עדיין אחד היסודות לאוריינות דיגיטלית. חלק גדול מכלי הרשת מבוסס על חיקוי כזה או אחר של תכונות של Word, Powerpoint ו Excel. במחשבים אישיים התוכנות האלה נחשבות כדרישת בסיס, וכדי להתקבל לעבודות מסוימות נדרשים להוכיח שליטה באופיס.

כיון שאלו תוכנות ותיקות, יש טווח גדול של רמות מיומנות, בין הקלדת טקסט פשוטה בWord  ועד נוסחאות מורכבות בExce. "אני יודע להשתמש באופיס" לא אומר הרבה...

בתור מורה אני נחרדת לפגוש ילדים שלא יודעים לשמור קובץ, להשתמש ב'קונטרול זי' לביטול פעולה, ועוד דוגמאות. שליטה רחבה וביטחון עצמי עם התוכנות האלו יאפשרו לכל אחד לעבוד בצורה יעילה יותר, לצמצם תסכול ולגלות את האפשרויות המגוונות שלהם. 

אני משתמשת במצגות כדי להכין הפקות דפוס וגרפיקה, גם כרזות גדולות; באקסל - ניהול ציונים ונוכחות, הוצאות והכנסות; וכל אחד יכול לגלות כיצד אופיס יכול להועיל לו מעבר למה שהוא כבר מכיר.

הכנתי את סדרת הסרטונים "אלוף אופיס" כדי לאפשר לתלמידים צעירים להכיר את אופיס בדרך נחמדה, לכן בכל פרק יש הסבר מהיר כיצד ליצור פרויקט קטן, ולא סתם הסבר טכני. התלמיד יכול לחזור אל הסרטון שוב ושוב כדי לברר נקודות אם לא הבין. מורים יכולים להשתמש בהם להוראה במודל של "כיתה הפוכה".

אני חושבת שגם לומדים בוגרים יכולים להשתמש בסדרה כדי לשכלל - הסרטונים הראשונים פשוטים ובסיסיים, ובהמשך מודגם ניצול יותר ויותר מורכב של יכולות של התוכנה.

עוד מיומנויות? הצעות והמלצות? אשמח לשמוע.

צור קשר

 

  • קבלו עוד סרטונים שלנו
  • עקבו אחרי עדכונים
  • Google+ Basic Black

הירשם לעדכונים

© 2017 חפציה בן ארצי . Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now